Новини

Волейболісти львівських «Кажанів» і їхній тренер долучилися до історичного досягнення збірної

Перегляди: 507

У 2005-му збірна України з волейболу пробилася у фінальну частину Євро. Далі була пауза тривалістю аж 14 років. А зараз перед «синьо-жовтими» знову відчинилися двері на континентальну першість. І долучилися до цього досягнення наставник «Кажанів» Угіс Крастіньш і 4 львівських гравців: Юрій Семенюк, Євген Кісілюк, Горден Брова і Олег Шевченко.

Харизматичний латвійський коуч Угіс Крастіньш минулоріч привів львівських «Кажанів» до історичного для них титулу чемпіонів України. А тепер впевнено прямує до успіху ще й з українською збірною. Юрій Семенюк підкреслює: «Тренер зібрав нас в одне ціле. І ми змогли показати, на що спроможні».

У складі «синьо-жовтих» свій шлях на Євро-2019 торували четверо гравців львівського клубу. У квартеті F українці протистояли суперникам із Македонії, Швейцарії та Угорщини. До передостаннього туру наша збірна дійшла без жодної поразки. Домашня гра із балканцями могла завчасно вирішити долю путівки.

Горден Брова говорить: «Всі команди були дуже добре підготовані. І хоча іноді рахунок був 3:0, це не означало, що то було так легко».

Непросто було і в тій дуелі з македонцями. Перші дві партії ‒ за господарями. Далі візаві перехоплюють ініціативу. Однак до європутівки вже рукою подати, упускати шанс не можна. 3:1 ‒ підопічні Угіса Крастіньша взяли гору і зробили новий запис в історії українського волейболу. Олег Шевченко зазначає: «В Македонії, наскільки я знаю, дуже сильний діагональник, догравальники хороші. Я думаю, вони завдяки цьому і брали пункти».

Хоча ця перемога зробила нашу збірну недосяжною для опонентів, залишався ще виїзний поєдинок у Швейцарії. Суперники хотіли зберегти обличчя перед вболівальниками, трибуни тиснули, але українським волейболістам слід тримати фасон. Запекла боротьба дійшла до тай-брейку, але «синьо-жовті» таки змусили швейцарців капітулювати. І вийшли у фінальну частину Євро без жодної поразки.

Угіс Крастіньш каже: «Ми можемо пишатися командою, яка проявила у складних ситуаціях характер і завжди боролась. Зараз починаємо вже знову дивитися на гравців і складати план, як будемо готуватися. І, звісно, хочеться підсилити свою гру у всіх компонентах».

До речі, за кілька годин перед чоловіками на чемпіонат Європи вийшла і жіноча збірна України.

Завершальну стадію Євро у вересні приймуть аж чотири країни: Франція, Бельгія, Нідерланди та Словенія.

https://zaxid.net/news/