Новини

Підопічні Угіса Крастіньша обіграли швейцарців

Перегляди: 215

Заключні поєдинки у кваліфікаційному раунді ЧЄ-2019 для обох українських національних команд уже не мали жодного турнірного значення.

Тож через це після попередніх матчів до лав своїх клубів екстрено вирушили Олеся Рихлюк та Анастасія Крайдуба – у жінок і Дмитро Терьоменко – у чоловіків. У останніх також раптово захворів Тимофій Полуян і не кращим чином почувався Дмитро Вієцький. Але стимул завершити змагання на переможній хвилі для всіх наших волейболістів залишався досить суттєвим. Тож у підсумку підопічні Гарія Єгіазарова здолали впертий опір спортсменок Норвегії, а бойова дружина Угіса Крастіньша таки схилила шальки терезів на свій бік у захопливому і непередбачуваному «трилері» зі швейцарцями.

ШВЕЙЦАРІЯ – УКРАЇНА – 2:3 (20:25, 28:26, 21:25, 25:15, 14:16)

Швейцарія: Джокіч (набрав 22 очки), Брандлі (8), Роос (12), Ульріх (к, 14), Ехрат (11), Харксен; Хагенбуч (л), Джіджер (4), Ротт, Мюллер. Тренер – Маріо МОТТА.

Україна: Дрозд (5), Ковальчук (к, 2), Єрещенко (9), Семенюк (14), Тевкун (15), Клямар (12); Брова (л), Діденко, Вієцький (2), Шевченко (7). Тренер – Угіс КРАСТІНЬШ.

Тривалість матчу: 122 хв. (26+31+24+20+21).

Судді: Гонсалес (Іспанія), Ісайлович (Австрія).

Кращі гравці (за версією ФВУ): Джокіч – Тевкун.

9 січня. Шоненверд. Betoncoupe Arena. 1050 глядачів.

На відміну від банків, годинників, сиру та шоколаду, швейцарський волейбол не має подібного авторитету та слави. Однак і «хлопчиками для побиття» спортсмени цієї країни ніколи не були. Щоби їх обіграти – зазвичай, необхідно добряче попотіти. Ось наші хлопці й попотіли. Та ще й як!

Перед цим поєдинком збірна Швейцарії ще зберігала теоретичні шанси потіснити з другого місця в групі Македонію і, таким чином, відібрати в неї путівку до фінального раунду чемпіонату Європи-2019. Тож господарі майданчику налаштувалися на нього на заздрість по-бойовому. Причому було видно, що вони добряче вивчали відео з попередніми матчами українських волейболістів і до манери дій окремих із них підготувалися особливо ретельно. Зокрема, до зв’язуючого Володимира Ковальчука. Принаймні, його передачі під завершальні удари Яна Єрещенка та Олексія Клямара ними читалися достатньо регулярно, і частенько закривалися навіть потрійними(!) блоками.

До того ж швейцарці видали відверто вражаючу тактичну дисципліну на прийомах, зробивши її максимально продуктивною. Тому, справно піднімаючи в гору фактично будь-яку подачу українців, надалі вони не менш справно виводили на ударні позиції Луку Ульріха, Джоеля Рооса та особливо Йована Джокіча. «Постріли» 18-го номера господарів майданчику мали для наших хлопців найбільш неприємні наслідки.

Однак «відбувати номер» підопічні Угіса Крастіньша теж не збиралися. Тим більше, поява у старті Володимира Тевкуна стала для опонентів неприємним сюрпризом, бо якщо «вбивчі» удари останнього не перетворювалися на дорогоцінні очки, то частенько змушували суперників помилятися. Таким чином, видавши в кінцівці першого сету ривок – 6:0, «синьо-жовті» завершили його на свою користь.

Проте підопічні досвідченого італійського спеціаліста Маріо Мотти вирішили чіплятися за свій шанс до останнього. І в другій партії, завдяки неймовірній самовідданості, тривалий час вели перед 2-3 очки. Та в кінцівці, завдяки влучності Тевкуна, розважливості Юрія Семенюка і всюдисущності Гордена Брови, українська команда знову повела в рахунку. Доведи вона справу до успіху – і третій сет уже, скоріш за все, напругою на майданчику не виділявся би. Однак «червоно-білі» відчайдушними зусиллями перевели з’ясування стосунків на «більше-менше», а там, відігравши три сетболи, вдало нанесли удар у відповідь…

…І подальший розвиток подій на ігровому паркеті набув настільки захоплюючої непередбачуваності, що цілком міг стати гарним сюжетом для шикарного спортивного трилеру. Описувати його події детально – не вистачить ні сил, ні красного слівця. Тож лише відзначимо, що у п’ятій партії в українців дуже вдало підключився до всепоглинаючої боротьби Олег Шевченко, а вся наша команда, двічі ведучи по «+3», примудрилася спочатку подарувати швейцарцям подвійний матчбол, а потім остаточно нокаутувала непоступливих опонентів чотирма набраними очками поспіль!

Таким чином, чоловіча збірна України фінішувала у кваліфікаційному раунді шостою поспіль перемогою, і тепер її гравці з нетерпінням очікують 16 січня, коли під час жеребкування у Брюсселі визначаться їхні суперники у фінальному етапі ЧЄ-2019.

aleksey klyamar
Олексій Клямар \ фото: cev.eu

 

Прес-служба ФВУ