Новини

Угіс Крастіньш: “Моя ціль не лише грати хороший волейбол, а й рости разом з командою”

Перегляди: 426

Який настрій панує в команді “Барком-Кажани” у новому сезоні. А ще про старт у волейбольній Суперлізі, новачків та першу поразку команди читайте в інтерв’ю з головним тренером клубу “Барком-Кажани” Угісом Крастіньшем.

Угісе, вітаємо зі стартом у Чемпіонаті України з волейболу. Перші матчі зіграно і є несподіванки: це поразка “кажанів” у грі з “Житичами”. Що трапилось на майданчику?

У певних моментах волейболісти не до кінця зігрались, десь змінилась роль гравців у команді. А все це впливає на результат. Щоб стати на шлях переможців треба пропрацювати певні моменти й не лише фізичні, а й психологічні. Потрібно бути готовим. І це такий процес, через який проходить будь-яка команда, що прагне результату. Торік ми програли перший матч у сезоні, але, в результаті, це вийшла взагалі єдина поразка за весь Чемпіонат.

Команда поповнилась 6 гравцями. Як новачки адаптуються до колективу?

Торік ми теж досить суттєво зміни склад команди й зігрались. В певних моментах це досить цікаво, коли приходять нові гравці. Адже кожен зі своїми людськими, психологічними якостями й технічними напрацюваннями. Тому створювати нову команду – процес захопливий, і він ніколи не закінчується. Наразі ще зарано давати будь-яку оцінку нашим новачкам. Треба час, щоб зробити висновки, що вдалося, а що ні. Наразі нарощуємо м’язи (сміється – ред.).

Угісе, які прогнози щодо нового сезону?

Вірю, що нарешті у нас будуть повні трибуни глядачів. І суспільство буде вдосталь дисциплінованим, аби отримати таку можливість. Бо грати у порожньому залі – не дуже. 

Які прогнози щодо матчів Суперліги? 

Ми до зустрічі з кожним суперником готуємось, тому якихось особливих команд для нас немає.

А щодо матчів у Суперлізі, то тяжко прогнозувати будь-що. Прогнози це як лотерея: кому пощастить. Для нас всі конкуренти рівні. Звісно, є команди, які серйозно посилились гравцями, тому нас чекають напружені поєдинки.

А ваші особисті очікування від цьогорічної Суперліги?

Мені особисто хочеться не лише грати хороший волейбол, а й створювати такі умови, такий тренувальний процес, щоб нам було цікаво працювати та рости. Мені – як тренеру, гравцям – як гравцям, і команді – як цілісному організму. Щоб хороший результат був своєрідним бонусом нашої роботи. Таку ціль ставлю перед собою першочергово. Перемагати завжди подобається, поразки розглядатимемо як поштовх для подальшого розвитку.

Нещодавно до Львова приїжджали представники польської ПлюсЛіги. Наступного сезону “кажани” гратимуть і там. Як оцінюєте цю можливість?

Це дуже цікавий і важливий для нашого клубу проєкт. ПлюсЛіга одна з топових волейбольних Ліг у світі. Там дуже хороша організація, багато уваги приділяється глядачу. Щоб все виглядало красиво, була гарна картинка на екрані.  Тому для “Барком-Кажани” – це крутий шанс. І у нас є бажання виступити хорошою та якісною командою, щоб показати достойну гру.

Цьогоріч у “кажанів” ще будуть закордонні товариські матчі? Адже перед стартом сезону команді вдалось зіграти кілька поєдинків у Польщі.

Поки не плануємо таких турнірів. Розпочався сезон, у нас насичений графік. Ми ще братимемо участь в Єврокубках. Тому у нас, наразі, інші завдання.

Пресслужба ВК “Барком-Кажани”